Page 293 - Beethoven, Ludwig van. Simfonija v F-duru, opus 68: »ljubljanski prepis« - Symphony in F major, opus 68: ‘Ljubljana transcript’. Uredil/Edited by Jonatan Vinkler. Koper, Ljubljana: Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani, Narodna in univerzitetna knjižnica, Založba Univerze na Primorskem, 2019.
P. 293
stavek 291

Takt Instrument Prvi avtorizirani prepis (Bonn) Instrument Drugi prepis – »čistopis« (Ljubljana) primerjava obeh prepisov beethovnove šeste simfonije
Beethovnov poseg Beethovnov poseg

3 Vni I. Pike nad prvimi tremi notami. Ni označeno.
Upoštevano.
21 Basi Razdelitev na violončele (kvintuole)
in base (kvartuole).

58 Vni I. Pred tretjo noto nižaj (kot opomnik). Upoštevano.
V tem taktu sta notirana altovski
106 2. Pos Nota c popravljena na es in vezana čez takt.7 in tenorski ključ.8
Upoštevano.
112 Vni I. Znova notiran nižaj pred noto.

5. stavek

Beethovnov poseg Beethovnov poseg
5 Cor
80 Cl, fg Dodana oznaka »Solo«. Upoštevano.
Od tretje note naprej zahtevana vezava Upoštevano.
83 Cl, fg še čez cel naslednji takt.
85, 90 1. cl Posebej so notirani vsi predznaki.9 Upoštevana sta prvi in tretji predznak, drugi ne.
87, 91 2. cl Pred tretjo noto razvezaj. Upoštevano.
1. cl Pred prvo noto razvezaj. Upoštevano.
89 Idem. Upoštevano.

7 Verjetno je kopist pojmoval altovski trombon kot notiran v altovskem ključu in tenorski kot notiran v tenorskem ključu, tako kot je to eksplicitno storil v drugem
prepisu.

8 Če je altovski ključ mišljen za altovski trombon in tenorski za tenorski trombon, ostaja interval enak.
9 Predložek, pred drugo noto in pred zadnjo, glede na to, da se nahajajo v različnih instrumentih.
   288   289   290   291   292   293   294   295   296   297   298